Slider_parsaei

به وب‌سایت من خوش آمدید!

سلام. من «ابراهیم پارسایی» هستم! علاقه‌مند به هر آنچه در حوزه‌ی IT بگنجد …

با من بیشتر آشنا شوید

درباره من

Ebrahim Parsaei
Ebrahim Parsaei

بخشی از گفت و گو با من، منتشر شده در سایت نسیم صبا

لینک در سایت نسیم صبا

به گزارش نسیم صبا :در گفتگوی صمیمانه باجوان موفق رابری ابراهیم پارسایی می گوید:متولد ۲۸ مهر ۱۳۶۶ شهر رابر ، استان کرمان . تحصیلات دوران ابتدایی تا پیش دانشگاهی خود را در شهر زادگاهم سپری نمودم .

پارسایی پایه ی دوم دبیرستان پس از دو سال شرکت در مسابقات فرهنگی هنری ، با راهیابی به مسابقات مرحله ی استانی ، نگارش مقاله ی تحقیقی با موضوع “امام زمان” را با راهنمایی اساتید راهنمای شهرستان آغاز نمود .

وی افزود: در آن دوره پس از کسب مقام اول در استان ، به مسابقات مرحله ی کشوری تبریز راه یافتم . با یاری خدا مقاله ی ارائه شده ی من توانست بعنوان برترین مقاله ی تحقیقی در سطح کشور انتخاب شود و پس از ارائه ی پرزنتیشن مناسب که نتیجه ی ماه ها تمرین و تلاش بود ، توانستم رتبه ی اول مسابقات فرهنگی و هنری ، رشته ی نهج الباغه را در سطح کشور بدست آورم . این اولین مقام اول مسابقات کشوری برای استان کرمان تا آن سال بود (به همراه نفر اول پیش دانشگاهی خواهران)

این جوان رابری پایه ی سوم دبیرستان با ورود به مسابقات رشته ی درسی مورد علاقه ی خود در دبیرستان فیزیک شروع می کند

ابراهیم ادامه داد:، پس از رقابت در شهرستان و انتخاب بعنوان فرد برگزیده به مسابقات استان راه یافتم . در این مسابقات ، امکانات آزمایشگاهی و اساتید راهنمای مجرب شرط اول کسب رتبه بود . طبیعی بود شهر رابر در آن زمان به دلیل کمبود امکانات آزمایشگاهی حرفی برای گفتن در بین دیگر شهرستان های استان نداشت .

او مقام دور از انتظار دوم را در استان برای رابر کسب می نماید ومی گوید:با اندکی شانس در آخرین روز بعنوان نفر جایگزین اول از استان کرمان به مسابقات کشوری فیزیک اصفهان اعزام شدم . در حالی که به دلیل اعزام در آخرین روز آمادگی کافی برای مسابقات نداشتم ، رتبه ی دوازدهم کشور در مسابقات فیزیک آن سال برای من و استان کرمان تحسین مسولان استان را به دنبال داشت.
پارسایی در سال ۱۳۸۴ با کسب رتبه ی 1830 در کنکور سراسری ، ودر،دانشگاه سیستان و بلوچستان را به خاطر سطح علمی بالای آن برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کند

وی افزود:. تحصیلات دوران کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران ادامه دادم و در سال ۱۳۸۹ در این رشته فارغ التحصیل گردیدم .خدمت سربازی را در نیروی دریایی ارتش (منطقه یکم بندرعباس)،یگان مهندسی ساختمان و تاسیسات مرتبط با رشته تحصیلی خود طی نمودم و هم اکنون در شرکت سازه پی گستران باربد (راه سازی) مشغول فعالیت می باشم.
ابراهیم پارسایی در زمینه های مرتبط با رشته تحصیلی گفت:سابقه کار مقطعی و بعنوان کاراموز داوطلب در شرکت ساحل سازان (تخریب و نو سازی اسکله سوخت گیری بندر شهید باهنر) ، شرکت کران دریا (احداث موج شکن و پیشروی در دریا اسکله شهید حقانی بندرعباس) ، سابقه کار در شرکت بام گستران هرمزگان به عنوان سرپرست کارگاه (پروژه ۵۰۰۰ واحدی مسکن مهر قشم) . و در حال حاضر بعنوان مدیر پروژه های شرکت باربد مشغول به کارم .
احداث جاده ی روستایی سرزه – رودان در استان هرمزگان و پروژه ی تعریض محور بندر لنگه – بستک دو پروژه ای بودند که در طول دو سال فعالیتم توانستم به انجام رسانم.
به دلیل علاقه ی زیاد به کامپیوتر و اینترنت و موبایل ، همزمان با درس به صورت خود آموز به فراگیری اصول طراحی سایت و نرم افزار مشغول بودم .
در زمینه های غیر مرتبط با رشته تحصیلی پروژه شهر الکترونیک رابر را از سال ۱۳۸۶ با انگیزه ی ایجاد محیطی برای انتشار اخبار و عکس و اطلاعات و معرفی شهرستان رابر با آدرس www.rabour.ir استارت زدم و تا کنون عهده دار مدیریت و مسوولیت های مربوط به آن به صورت کاملا شخصی بوده ام . خوشبختانه در این راه با همکاری چند نفر از همشهریان فعال توانستیم کاری قوی و درخور شهر رابر در فضای مجازی ارائه دهیم.

اودر خصوص برنامه ی آینده ، خوشبین هست واظهارکرد: با یاری خدا بتوانم در کنار فعالیت در شرکت راه سازی ، از فرصت ها و روزنه های پیش رو در مسیر کار ، مناسب ترین زمینه های فعالیت را انتخاب کنم و ادامه دهم . به هیچ وجه اعتقاد به در قید و بند مدرک و رشته ی تحصیل بودن را نداشته و ندارم . معتقدم انسان های موفق علاوه بر تخصص تحصیلی ، در زمینه های مورد علاقه خود نیز فنون و علوم لازم را آموخته و وارد بازار کار می شوند .

آخرین صحبتم رو به جمله ای اختصاص میدم که در سالهای نچندان دور هر روز صبح روی دیوار ساختمان کلاس های دانشگاهم میدیدم :
“انسانها هرگز شکست نمیخورند ، بلکه تلاششان را متوقف میکنند”